ZAINSPIRUJ SIĘ

#Niezamłodzi to przede wszystkim społeczność! Poznaj osoby, które mimo młodego wieku odważnie sięgają po marzenia i pokazują, że warto jest wierzyć w siebie. W ramach naszej sekcji #niezamłodzi by inspirować pragniemy zachęcić Was do podejmowania wyzwań i rozwijania skrzydeł. Może to właśnie Twoja historia pojawi się tu wkrótce! 

#NIEZAMŁODZI BY INSPIROWAĆ 

KAROLINA SIEKIERKA

Młodzieżowa Delegatka RP do NATO. Senior Programme Specialist w Business and Human Rights Programme, UN Global Compact Network Poland. Dyrektorka ds. Analiz i Koordynacji Projektów w Instytucie Nowej Europy w latach 2021-2022. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacji Bezpieczeństwo i Studia Strategiczne. 

Uczestniczyła w programach stypendialnych w Université Panthéon-Sorbonne (Paris 1) oraz Institut d’Etudes Politique de Paris (Sciences Po Paris). Jej zainteresowania badawcze obejmują rolę NATO w środowisku bezpieczeństwa, politykę zagraniczną i wewnętrzną Francji, Jemen, prawa człowieka oraz konflikty zbrojne. Autorka i współautorka publikacji z zakresu zainteresowań badawczych. 


DR TOMASZ GRZYWA

Naukowiec, pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz student ostatniego roku kierunku lekarskiego. W wieku 23 lat jako najmłodsza osoba w Polsce oraz czwarta przed ukończeniem studiów obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk medycznych.

Pracę naukową rozpoczął już na początku liceum, a obecnie swoim dorobkiem naukowym wyprzedza dużo starszych kolegów. Autor licznych publikacji naukowych, wystąpień na konferencjach oraz kierownik grantów badawczych. Jest laureatem najbardziej prestiżowych stypendiów dla młodych naukowców, m.in. stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. W 2022 roku magazyn Forbes umieścił go na liście „25 under 25” jako jedną z „25 wybitnych i nieprzeciętnych osób przed 25. rokiem życia, które w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa” w kategorii Nauka.

JUSTYNA PELC

Inżynierka, przewodnicząca Stowarzyszenia Innspace, zajmującego się kosmicznymi projektami. Wraz z zespołem zdobyła wiele międzynarodowych nagród, m.in. ESA Grand Prix w Student Aerospace Challenge, tytuł Gold Winner i Winner w konkursie Future Mars Life czy 5. miejsce w konkursie Mars Colony Prize. Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, członkini Advisory Board Mars Society South Asia. 

Justyna w 2022 roku odebrała nagrodę Super Diament Wrocławia za osiągnięcia naukowe w sektorze kosmicznym. Jest też laureatką Studenckiego Nobla w kategorii Nauki Techniczne, laureatką konkursu Konstelacje ARP w kategorii Nadzieja Sektora Kosmicznego oraz Wrocławianką Roku 2020


PETROS PSYLLOS

Uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. r. ż. (Forbes 30 Under 30, 2017) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016).

Laureat New Europe 100 – listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times (2017).

Nagrodzony przez takie instytucje jak: World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations, Chińskie Stowarzyszenie Innowacji, francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej.

Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii wspiera osoby niepełnosprawne. Jest także autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadził i współtworzył programy telewizyjne o nowoczesnych technologiach i start-upach.

MARCELINA MACIĄG

Marcelina jest aktywną parlamentarzystką w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji. Reprezentuje województwo mazowieckie, a tym samym 1,5 miliona osób. W tym miesiącu została radną Sejmiku Młodzieżowego Województwa Mazowieckiego, w którym już niedługo będzie organizować wiele projektów społecznych. Oprócz tego jest członkinią Gadki Senackiej, czyli młodzieżowej inicjatywny działającej przy Marszałku Senatu RP.

Marcelina wierzy, że jej pokolenie w przyszłości zmieni świat?, dlatego chce pomóc młodzieży w odnalezieniu ich pasji. Pokazuje, jak wspaniały jest świat dookoła nas. Inspiruje młodych ludzi do kreowania własnego życia i doświadczania, przez prowadzenie projektów Marcelina na Tropie, które nie tylko mają zainspirować nastolatki do szukania własnej drogi życiowej, ale także pokazują, że każdy może mieć ciekawe i twórcze życie. 

DOMINIK KUC

Członek Rady Fundacji GrowSPACE oraz inicjator projektu Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Laureat konkursu 25 under 25 Forbes & McKinsey w kategorii „Wspieranie Różnorodności”, członek kampanii Wolna Szkoła, grupy eksperckiej przy Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej, współautor raportu Warszawska Szkoła po Pandemii. 

W ramach fundacji zajmuje się systemem oświaty oraz działaniami na rzecz zdrowia psychicznego. Jest pomysłodawcą warszawskiej Linii H – Tramwaju Zdrowia Psychicznego. 


FILIP SOBEL

Filip Sobel – Forbes 25 under 25, CEO & Founder platformy Staffly – aplikacji dopasowującej osobowość kandydata do pracy, nominowanej do nagrody Fintech Summit 2021&2022 w kategorii „HR Tech” i Symbol Innowacji 2022. W zespole na co dzień pełni także dodatkowo funkcje New Business Manager, Product Owner oraz Head of Marketing. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, prywatnie miłośnik piłki nożnej i muzyki elektronicznej, znajduje w sobie zacięcie marketingowe na bazie obserwacji trendów rynkowych. Wierzy, że innowacje w HR biorą się z potrzeby postępującej automatyzacji procesu rekrutacji i istoty osobowości, kompetencji i zachowań kandydatów – z tego wziął się też pomysł na platformę Staffly.


Laureat Forbes Leaders of the Future, Young Tech Disruptor 2022, Mentor Akademii Leona Koźmińskiego, prelegent Customer Care Festival 2021, Konferencji HR 2022, Rozwiązania i Perspektywy HR 2023, prowadzący wielu warsztatów i spotkań z entuzjastami startupów, organizator okolicznościowych webinarów dla branży HR.


OLGA KOTYK

Olga ma 25 lat, jest założycielką i prezeską Fundacji WEB-KORKI oraz autorką ebooka „Po prostu działaj! Poradnik dla przyszłych liderów organizacji charytatywnych (i nie tylko)”. 


Fundacja od 2020 roku pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci z domów dziecka oraz wspiera w rozwoju osobistym wolontariuszy. W Web-korkach pracuje pro bono ponad 200 osób z całego świata, które prowadzą wyjątkowe korepetycje zdalne dla swoich podopiecznych (na koncie fundacja ma już przeprowadzonych ponad 11 tysięcy zajęć, a w programie fundacji jest już 50 domów dziecka) 


Olga została dwukrotnie wyróżniona przez magazyn Forbes, który w 2022 r. umieścił ją na liście: „25 under 25”, a w 2023 znalazła się w gronie „23 kobiet, które warto obserwować w 2023 r.” według Forbes Women.


Jest też laureatką nagrody Lesława A. Pagi w kategorii „Lider jutra” i otrzymała wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową realizowaną przez mieszkańców Poznania.


Olga ukończyła studia z zarządzania i inżynierii produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu,j est też magistrem lingwistyki stosowanej oraz ukończyła studia podyplomowe z psychologii w biznesie. Od 11 lat związana jest z działalnością społeczną, w wieku 13 lat rozpoczęła pracę w domu seniora  na studiach działała w organizacji AIESEC, w której zajęła stanowisko regionalnego koordynatora sprzedaży, współorganizując największe targi w Polsce dla studentów i absolwentów „Dni Kariery” oraz odbyła zagraniczny wolontariat na Sri Lance, realizując jeden z celów zrównoważonego rozwoju „Wzrost gospodarczy i godna praca”. 

IGNACY BREES

Ignacy Brees to 23-letni przedsiębiorca, aktywista, finalista Forbes 25 under 25, współtwórca dwóch organizacji pozarządowych
i dwóch startupów. 


Absolwent Politologii na specjalizacji Marketing Polityczny i student Stosunków Międzynarodowych. Pracuje jako Head of International Business w Spectre Solutions. Specjalizuje się we współpracy z sektorem publicznym, globalnej sprzedaży międzynarodowej
i protokole dyplomatycznym.


Były współpracownik Ambasady Brytyjskiej i Ambasady Estońskiej.

Miłośnik networkingu, dyplomacji gospodarczej, innowacji
i Estonii. 

Paulina Barros i Katarzyna Siczek

Paulina Barros i Katarzyna Siczek to dietetyczki, które w trosce o planetę stworzyły innowacyjne zamienniki nabiału oparte na lokalnej, białej fasoli. Produkty ich firmy "It's Bean!" są pełnowartościowymi zamiennikami produktów mlecznych. 


Jakub Klepek

Analityk ds. ekstremizmu i OSINT. Ekspert Instytutu Nowej Europy i Global Shaper. Absolwent MA Government na Uniwersytecie Reichmana, Izrael. Absolwent InterPol i Intelligence Studies na Uniwersytecie Aberystwyth, UK. Były stażysta w NATO LANDCOM w Izmirze, The International Counter-Terrorism Institute (ICT) oraz the Counterterrorism Group (CTG). Jego zainteresowania badawcze to kontrterroryzm, P/CVE, bezpieczeństwo międzynarodowe,
a także Bliski Wschód -  w szczególności Izrael i Turcja.